Skip links

Ostatní

Něco o našich psích chůvičkách a nás - mazlitetách. Pár našich úspěchů a další zajímavosti a doplňující informace z našeho psího světa.

Mazlitety

Romana Dostálová

Ahoj,

jmenuji se Romana Dostálová a se svou dcerou Kristýnou provozujeme psí hotel a školku Doghouse hotel Rychvald. Zkušenosti s pejsky mám už od mládí, když jsem cvičila policejní psy, hlavně tedy Ajaxe. Ajax ve službě našel 2 děti a vystopoval několik zločinců. Když Ajax zemřel zachránila jsem z nevyhovujících podmínek vořecha Betinku a o 10 let později jsem si vzala z dočasné péče vořecha Gypsy. Po Betince jsem měla Bernského Salašnického psa Chantal z Hodolan. S Chantal jsme se úspěšně zúčastnili přehlídek a soutěží pro papírové psy. 

Těším se na Vaše pejsky.

 

Kristýna Dostálová

Ahoj,

jmenuji se Kristýna Dostálová a s mamkou jsme v březnu 2019 založili tenhle náš psí hotel a školku. Co dělám v Doghouse? Spravují pro vás sociální sítě, domlouvám spolupráce, vymýšlím nové věci, starám se společně s maminkou o pejsky a nově jsem založila chovatelskou stanici mého milovaného plamene jménem Hovawart. Spolu tvoříme dokonalý tým. Ani bez jedné z nás by to nefungovalo. Doghouse se stal mým největším koníčkem a je opravdu až neuvěřitelné co jsme spolu vybudovaly, nikdy jsem netušila, že se dostaneme až tak daleko. 

Těším se na vás! 

 

Ingrid Dudášová

Ahoj,

jmenuji se Ingrid Dudášová, je mi 34 let a jsem novou členkou psího hotelu mé maminky Romanky a sestry Kristýnky. Když vzpomenu na mé dětství, tak si živě pamatuju jak jsem snad každý týden chtěla pejska, kterého jsem viděla venku domů a už jsem si ho vezla v kočárku😁. Samozřejmě se tak nikdy nestalo ale pejska jsme měli doma vždy nějakého. Láska ke zvířatům a hlavně psům přetrvávala. Když jsem se rozhodovala kam půjdu na střední školu,touha po splnění dětského snu, být veterinářkou se rozplynul. Po dokončení maturitního studia jsem pracovala v oblasti stravování, sbírala jsem cenné zkušenosti a posouvala jsem se vpřed. Když se psal rok 2012 a já jsem byla těhotná ocitla jsem se doma a měla dost času na přemýšlení co pak,co po mateřské? Nebylo to hned,v roce 2015 se narodilo druhé dítě 😁.Po 7 letech přemýšlení mě to pořád táhlo k veterinářství. Přihlásila jsem se do kurzu na veterinární sestru do Havířova kde jsem dojížděla a po půl roce ho dokončila a získala certifikát. Byla to jedna z nejsložitějších a nejkrásnějších zkušeností v mém životě. Získala jsem nejen certifikát ale hlavně cenné zkušenosti. Navštěvovala jsem kurzy první pomoci pro psy a jejich možné příčiny. V našem hotelu se postarám o stříhání drápků vašich mazlíčků, čištění oušek (hlavně převislé které mají sklon k zapařování), čištění análních žlázek (tzv.sáňkování pejsků) a stříhání pejsků. Jsem ráda, že konečně mohu zúročit všechny své zkušenosti a poznatky v našem rodinném psím hotelu a jsem šťastná, že jsem si nakonec splnila přání pracovat se zvířaty a mohu se v tomto oboru zdokonalovat díky Vám, mojí sestře Kristýnce a mamince Romance.

Psí chůvičky

Gypsy je kříženec Jorkšírského teriéra a byla zachráněna z nevyhovujících podmínek. Gypsy si velice ráda hraje, miluje hračky, ráda se mazlí a hlavně papká. Ze země dokáže toto 7kg stvoření vyskočit na kuchyňskou linku :D. Pokud na Vás bude Gypsy štěkat, nelekejte se, byla týraná muži a bojí se jich.

Colin je taky kříženec Jorkšírského teriéra z olomouckého útulku, miluje hračky a psí společnost. Je to taková naše psí ošetřovatelka. Miluje psí babičky a dědečky. Stará se o ně, kontroluje je a opečovává 🙂

Airis ze Starého Šumbarku je naše první Hovawartka, která Kiki nadchla do chovu tohoto plemene. Více o ní se dozvíte na stránce naši chovatelské stanice Hovawartů “Z divoké smečky” (odkaz)

Calla od Meruňky se narodila 23.1.2023. Je tedy naši nejmladší chůvičkou a už se moc těšíme co z této černé hovawartí krásky vyroste 🙂

Doprava

Veřejnou dopravou se k nám dostanete autobusem 23 – zastávka Rychvald transformátor (autobus 23 jede z Ostravy přes Hranečník a točnu trolejbusů v Michálkovicích). Potom půjdete na ulici Sportovní, kolem fotbalového hřiště Slavoj, přes žlutý most a první slepá ulice vlevo a druhý šedý dům s betonovým plotem a černou bránou jsme my. Nemusíte se bát, že nás nenajdete máme na vratech banner s logem 🙂

Napsali a natočili o nás

Byli jsme v deníku “PRÁVO“
Byla u nás PRIMA 🙂

Akce

Dlouhodobě podporujeme aktivitu psího útulku BOUDA. Je tedy možné k nám odnést věci, které byste útulku rádi darovali. V minulosti jsme už uspořádali 3 charitativní sbírky a prodávali charitativní kalendář. Podrobnosti o našich charitativních činnostech najdete na našich sociálních sítích.

charitativni-kalendar-utulek-bouda-doghouse-rychvald-martin-urbanek

Pravidelně pořádáme společně s Martinem Urbánkem velmi oblíbené profesionální focení pejsků u nás. Přihlásit se můžete vždy na našich sociálních sítích.

Galerie

Ceník

Od 23.12. do 26.12. přijímáme max 4 pejsky na hotel (přednostně pejsky, které známe). Den v tyto dny stojí 700kč. Na silvestra a nový rok, od 31.12.-1.1., je hotel také omezený a den stojí 700kč. Děkujeme za pochopení.

Základní cena

(když pejska přivezete například v 8:00 a vyzvednete do 9:00 druhého dne, budete platit jeden den)

400Kč / 24hodin

Štěně (do 1 roku)

500Kč / 24h

Přijmeme-li druhého psa od stejného majitele

340Kč / 24h

Přijmeme-li třetího psa od stejného majitele

320Kč / 24h

Pejsci jejíž majitele jsou již v důchodu

360Kč / 24h

Při pobytu pejska nad 14 dní

360Kč / 24h

při pobytu pejska nad 30 dní

320Kč / 24h

Slevy se nesčítají
Slevy se nevztahují na háravé feny a štěňata

Krmení: Je možnost přinést si vlastní granule (pro pejska je to lepší). Krmíme kvalitním krmivem značky Brit a Markus Mühle.
Malí 40 Kč / den
Střední 50 Kč / den
Velcí 70 Kč / den
Popřípadě masová kapsička 30Kč / den.

Rezervace a platba

Informace k rezervaci

Potřebujete poradit s výběrem vhodného pejska pro vás nebo si nevíte rady se svým stávajícím čtyřnožcem? Poradíme vám nebo vás odkážeme na námi ověřené osoby. Jsme tu pro vás, napište nám!

Naše služby pro pejsky si můžete zarezervovat na telefonním čísle 733 505 118 nebo zprávou přes náš Facebooku (Zde), Instagramu (Zde) či kontaktní formulář.

    Vyberte službu