Skip links

Chovatelská stanice Hovawartů “Z DIVOKÉ SMEČKY”

Jsme malá chovatelská stanice úžasného plemene jménem Hovawart. Hovawart je velký, energický, oddaný a sebevědomý pes. Nejvíce miluje svého pána a svou rodinu. Je vždy připraven ji chránit. Ne nadarmo se říká "jednou Hovawart, navždy Hovawart".

O nás

Jsme malá chovatelská stanice úžasného plemene jménem Hovawart. U našich odchovů se chceme extra zaměřovat na brzkou socializaci u nás. Bude probíhat podle promyšleného plánu. Štěňata tak budou postupně zažívat různé situace, různé lidi a různé pejsky. Do nových domovů tak budou odcházet povahově vyrovnaní a sebevědomí jedinci. Bude také velmi dbáno na rodiče štěňat, zvláště na jejich povahu a zdraví. O tom vypovídá i fakt, že má první fena nebude uchovněna. Opravdu chci aby štěňata měla ty nejlepší předpoklady pro spokojený a bezstarostný život. Exteriér bude už jen taková třešnička na dortu 🙂

Hovawart

Hovawart je velký, silný, chlupatý,  sebevědomý, středně temperamentní pes. Jedná se o německé hlídací plemeno s rozvinutým kořistnickým pudem. Neboli, může hlídat i tam kde nechcete. Hovawart by měl být k lidem nedůvěřivý ale ne agresivní. Ke své rodině, a obzvláště pánovi, je mazlivý a dobře ovladatelný. Ke vztahu k ostatním pejskům, samci bývají dominantní a pravděpodobně se v dospělosti s ostatními samci nesnesou, pokud pejska nenaučíte ostatní samce alespoň ignorovat/tolerovat může být soužití s Hovawartem problematické. U fen hodně záleží na socializaci a vaše pochopení signálu pejska.

Naše feny

Airis ze Starého Šumbarku

Airiska je můj úplně první pes. Je to neskutečný mazel, závislák, srdcař, milovník balonků, pejsků a krutý hlídač. Její povaha je složitá. K pejskům je mírně dominantní (ne ale agresivní), k lidem bojácná a odtažitá. Je velmi poslušná ale poslouchá a respektuje jen mě (paničku) a omezeně svou rodinu. Jak si ale někoho zamiluje, upusinkovala by ho k smrti (platí i o čtyřnožcích) 🙂

Kvůli její složitější povaze jsem se ji rozhodla neuchovnit.

Jinak je Airis zdravá fena jemnějšího rázu s korektně nasazeným ocasem, krásnými a dobře vybarvenými znaky a výbornou horní linii. Jediné její exteriérové mínus jsou špatně posazené a nesené uši (E4) – jak já tomu říkám „čestmírky“ 🙂

Zdraví: DKK: HD a(0/0), DLK: ED (0/0), OCD: (-/-), SPOND: neg.

Výstavy: VN1, 2xVD1, VD2

Zkoušky: V přípravě na ZZO 

Akce: Výcvikový tábor Radostín nad Oslavou (2021), Výcvikový tábor Hadinka (2022), Výcvikový tábor Radostín nad Oslavou (2023)

Svodový kód: 5/2a/E4

Odkazy: Hovawart klub: Airis ze Starého Šumbarku (https://www.hovawart.cz/databaze/psi/info.php?id=11238 ), CHS: ze Starého Šumbarku (https://zestarehosumbarku.webnode.cz/)

 

      Calla od Meruňky

Callu jsem si u úžasné chovatelky Lenky Řačákové předrezervovala téměř rok před jejím narozením. Její pejsky znám a jsem si tedy jistá, že bude povahově velmi vyrovnaná a když se podaří i velmi exterierově zdařilá :). Calluška se narodila 23.1.2023, je celočerná a jediná fenka ve vrhu. Ta na nás prostě čekala :). Po měsíci společného soužití můžu napsat, že Calla je opravdu sebevědomá fena, která se ničeho nebojí a všude je jako doma :D. Má nádherné korektní uši (kdo tak ví, že jsem na uši vysazená), zatím moc pěkně nese ocas a celkově to bude chlupatý kus baby!

Zdraví: DM: N/DM

Výstavy: Slovenský šampion krásy mladých, Poland junior winner Katowice 2024, Nitradog junior winner 2023, Nitradog super junior winner 2023, 2xBOJ, 1xCWC, 4x CAJC, 4x CACIB-J, 5xV1, VTM, 4xVN1, BOB minor puppy, 2xV2, VN2, V4

     2023
 • Mezinárodní výstava psů Bytom – VN1, BOB minor puppy
 • Krajská výstava psů Náměšť na Hané – VN1/1
 • Klubová výstava HZD Hamburk – VV1
 • Klubová výstava HWKČR Jedovnice – VN2
 • Krajská hornoslezská výstava psů – VN1
 • Krajská Halloweenská výstava psů Kelč – V1, VTM
 • Národní výstava psů Brno – Vánočka – V1, CAJC
 • 4x Mezinárodní výstava psů Nitra – 3x V1, CAJC, CACIB-J, 1x BOJ, 1x V2

Slovenský šampion krásy mladých

Nitradog junior winner 2023

Nitradog super junior winner 2023

    2024
 • 2x Duo-cacib Brno – V2, V4
 • MVP Katowice – V1, CWC, CACIB-J, BOJ

Poland junior winner Katowice 2024

 • Špilberka Brno – V3
 • Mezinárodní výstava psů Opole – 
 • Světová výstava psů Zagreb – 

Zkoušky

Akce: Výcvikový tábor Radostín nad Oslavou (2023)

Svodový kód: 

Odkazy: Hovawart klub: Calla od Meruňky, Working-dog, CHS: Od Meruňky

Ceník

Od 23.12. do 26.12. přijímáme max 4 pejsky na hotel (přednostně pejsky, které známe). Den v tyto dny stojí 700kč. Na silvestra a nový rok, od 31.12.-1.1., je hotel také omezený a den stojí 700kč. Děkujeme za pochopení.

Základní cena

(když pejska přivezete například v 8:00 a vyzvednete do 9:00 druhého dne, budete platit jeden den)

400Kč / 24hodin

Štěně (do 1 roku)

500Kč / 24h

Přijmeme-li druhého psa od stejného majitele

340Kč / 24h

Přijmeme-li třetího psa od stejného majitele

320Kč / 24h

Pejsci jejíž majitele jsou již v důchodu

360Kč / 24h

Při pobytu pejska nad 14 dní

360Kč / 24h

při pobytu pejska nad 30 dní

320Kč / 24h

Slevy se nesčítají
Slevy se nevztahují na háravé feny a štěňata

Krmení: Je možnost přinést si vlastní granule (pro pejska je to lepší). Krmíme kvalitním krmivem značky Brit a Markus Mühle.
Malí 40 Kč / den
Střední 50 Kč / den
Velcí 70 Kč / den
Popřípadě masová kapsička 30Kč / den.

Rezervace a platba

Informace k rezervaci

Přemýšlíte nad pořízením Hovawarta? Ráda vám ukážu své feny a o plemeni si můžeme více popovídat. Jste u nás vítaní!       

Naše služby pro pejsky si můžete rezervovat na telefonním čísle 733 505 118 nebo zprávou přes náš Facebooku (Zde), Instagramu (Zde) či kontaktní formulář. 

  Vyberte službu